Strona główna / Jak dojechać do Pragi / pociągiem
aktualizacja serwisu:
Wtorek, 26 Luty 2019r.
Menu

pociągiem

czyli jak dojechać pociągiem do Pragi


Pomiędzy Polską a Republiką Czeską w ciągu dnia jeździ kilkanaście pociągów o różnym statusie, najczęściej są to pociągi pośpieszne, wyjeżdżające z dużych miast.

 Przekraczają one granicę na przejściach kolejowych w Międzylesiu, Zebrzydowicach, Cieszynie. Pociągi jadące przez przejście kolejowe w Międzylesiu jadą trasą przez Lichkov, Tyniste nad Orlici, Hradec Kralove, Podebrady, Praha Vysocany, Praha Hlavni Nadrazi. Natomiast te, które przekraczają granicę w Zebrzydowicach i Cieszynie jadą przez Ostrawę, Ołomuniec, Usti nad Orlici, Pardubice, Kolin, Praha Liben, Praha Hlavni Nadrazi.
W większości pociągi czeskie są czyste i w miarę punktualne, i co najważniejsze skomunikowane pomiędzy sobą (pociąg pośpieszny potrafi poczekać na mały wagon motorowy dowożący np. turystów z gór) dzięki temu nie trzeba się za bardzo martwić o to, że będzie się nocować na dworcu gdzieś w Czechach, pociąg pośpieszny potrafi to opóźnienie "nadrobić" na trasie.
Kupując bilet na pociąg w Czechach, nie trzeba wydać masy pieniędzy na niego, wsiadając do pociągu z biletem nie trzeba się też martwić, że nie mamy biletu na pociąg pośpieszny, bowiem kupując bilet, kupujemy go na wszystkie rodzaje pociągu jadące na konkretnej trasie (wyjątkiem są pociągi IC, SC, EC), dodatkowo można, ale nie trzeba dokupić miejscówkę w ekspresie wtedy miejsca siedzące są gwarantowane dla posiadacza miejscówki (kosztuje ona teraz 20 koron).
Rozkład jazdy jest w miarę przyzwoicie skonstruowany, tak więc bez większych problemów można przemieścić się pomiędzy miastami i miasteczkami Czech i Moraw.
W przypadku zainteresowania połączeniami kolejowymi po stronie polskiej, prosimy o kontakt z informacją PKP.
Aktualny cennik biletów kolejowych znajduje się na stronie www.infoczechy.pl


© Uniwersal Travel Polska 1998-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone   Design: WebArt4U.pl

spampoison

0.00723814.